SİHİRLİ KUPA

Sevdiklerinize sihirli kupa hediye etmek istiyorsanız şu anda tam yerindesiniz. Sizlere en güzel, en romantik ve en ilginç sihirli kupa modellerini tanıtacağız. Öncelikle “Sihirli Kupa” nedir, sihirli kupa nasıl yapılır, bunun hakkında biraz bilgi verelim. Sihirli kupa, normal halinde dışı ve kulpu tamamen siyah olan, ısıtıldığında ya da içine sıcak içecek konulduğunda rengi açılarak üzerine basılmış olan resimin ortaya çıkmasını sağlar. Kaliteli bir sihirli kupa almak için ne yapmalıyız? Öncelikle kullanılan malzemenin (porselen kupamızın) sübliminal baskı tekniğine uygun kalitede olması gerekir. Sihirli kupaya özelliğini veren üzerindeki siyah boya, ısıyı gördüğü zaman şeffaflaşmakta ve sübliminal baskı tekniği ile üzerine baskılanan resmimizi görünür hale getirmektedir. Sihirli kupamızın uzun ömürlü olabilmesi için bulaşık makinesinde değil, elde yıkanması gerekmektedir. Çünkü bulaşık makinesi deterjanları ve parlatıcıları, yüksek miktarda çözücü içerdiği için zamanla kupanın üzerindeki baskı soluklaşır ve kupamız özelliğini kaybeder.

Sihirli Kupa Nasıl Çalışır?

Sihirli kupanın üzerindeki özel siyah boya, sıcaklık gördüğü zaman şeffaflaşmaya başlar ve üzerindeki mevcut baskı resimin görünmesini sağlar. Sıcak kahve ya da çayınızı kupanın içine döktükten saniyeler sonra kupa sıcaklığı alacağı için resimimiz ortaya çıkmaya başlayacak. Sihirli kupaların kulpu siyah kalır, bunun sebebi kulpun yeteri kadar sıcak olmaması. Eğer ki kupanın kulpunu beyazlatacak kadar sıcak içecek döktüyseniz elinizi yakmamak için bir süre beklemenizi tavsiye ederiz. 🙂

Sihirli Kupa Baskısı

Sihirli kupaları hazır baskılı olarak satın alabilir ya da kişiye özel sihirli kupalardan birini seçebilirsiniz. Kişiye özel sihirli kupalar genelde içine resimlerinizi yerleştirebileceğiniz, özel bir mesajınızı ya da isminizi yazdırabileceğiniz kupalardır. Sihirli kupa baskısının kaliteli olabilmesi için mutlaka çözünürlüğü yüksek, kaliteli bir resim kullanılmalı. Fotoğrafınızın karanlık olmaması tavsiye edilir, sihirli kupanın yüzeyi siyah olduğu için, resimin net çıkması adına aydınlık bir resim kullanmalısınız.

Sihirli Kupa Fiyatları

Sihirli kupa fiyatları, alacağınız kupanın ve baskının kalitesine göre değişebilmektedir. Aşağıda tavsiye ettiğimiz kupaların güncel fiyatlarını görebilmek için resimlerin üzerine tıklayıp, ürün satışı yapan siteleri inceleyebilirsiniz. Satış yapan sitelerde zamanla değişen fiyatları takip etmekte zorlanacağımız için, sizi yanıltmamak adına burada fiyat belirtmedik. Fiyatlara kargo ücreti (genelde çoğu firma belli bir fiyatın üzerinde ücretsiz kargo sağlıyor) ve hediye paketi ücreti eklenebilir. Ödeme ekranında hediye paketi ve hediye notu seçeneklerini görebilirsiniz. Sihirli kupa alacaklar için tavsiyemiz, ucuz fiyatlı ürünlere dikkat etmeleridir. Kupanın porseleni ya da baskısı kalitesiz olur ise, net olmayan resimler, bir süre sonra çatlayan seramik ve kısa sürede rengi atan baskısı olacağı için, yakın zamanda sihirli kupanızı çöpe atmak zorunda kalabilirsiniz.

Sihirli Kupa Bardak Modelleri

kişiye özel aşk oyunu sihirli kupaSevgiliye hediye olarak alınabilecek çok güzel bir sihirli kupa bardak modeli. Üzerine isimlerinizi yazdırarak kişiselleştirebiliyorsunuz. Meşhur X O X ya da S O S oyunu olarak bilinen oyunun kupada hayat bulmuş şekli. Altında not olarak aşkımız daima kazansın yazıyor. İsterseniz oraya farklı birşey de yazdırabilirsiniz. Sevgi dolu bir sihirli kupa bardak.

 

Sihirli Kupa Vasfiye TeyzeVasfiye Teyze hayranları için, ya da çok çektim ben bu hayattan diyen sevgiliniz için alabileceğiniz bir hediye Vasfiye Teyze sihirli kupası. Kişiye özel bu sihirli kupaya, çok çeken sevgilinizin/arkadaşınızın/kardeşinizin ismini yazdırabiliyorsunuz. O çayını kahvesini içmeye başlarken Vasfiye Teyze çoktan ortaya çıkıp mesajını vermiş olacak.

 

Siz de doksanları özleyenlerden, doksanların müziklerinden ve yaşam tarzından vazgeçemeyenlerdenseniz, bu kupa sizin için. 90’lı yılların müzikleri gerçekten bir başkaydı, 90’larda henüz cep telefonu, internet, laptoplar öyle pek bulabileceğiniz şeyler değildi. Sokaklarda oynayan çocuklar, Bizimkiler dizisi, gazetelerde fotoromanlar, atariler, tasolar, Sezen Aksu, Yonca Evcimik dinlemek, Susam Sokağı seyretmek… Hep 90ların hatıraları… Siz de doksanları özlüyorsanız. İşte size doksanların kupası… Bu kupanın sihirli kupa versiyonu bir süre için satıştan kaldırılmış. Ürün beyaz kupa bardaktır. Bilginize.

plug-mugs-tipali-kupaBu kupa diğerleri gibi bir sihirli kupa değil. Bu kupanın sihiri alt sol tarafında görmüş olduğunuz tıpa. Birilerinin sürekli kendi kupasını kullanmasından rahatsız olanlar için tasarlanmış ilginç bir kupa seçeneği. Nedir özelliği? Aslında çok basit. Yanındaki tıpayı çıkardığınız zaman, kupanın kenarında kocaman bir delik açılmış oluyor. Böylelikle kimse kupaya birşey dolduramıyor ya da kupadan birşey içmesi mümkün olmuyor. Ofiste ya da evde, kupasının kullanılmasından rahatsız olan bir sevdiğiniz var ise ona bu kupayı satın alarak onu mutlu edebilirsiniz.

 

kişiye özel resimli sihirli kupaSevgilinize alınabilecek, üzerine resim baskılatabileceğiniz, oldukça sade ama çok hoş bir hediye. Sihirli kupanın resminde de görüldüğü üzere baskılanacak olan resim kırmızı bir kalp şeklinin içine yerleştiriliyor. Sol üst köşesinde I, Sağ alt köşesinde de sevgilinizin ismi yazıyor.

Sihirli Kupa PacmanYıllardır eskimeyen ve unutulmayan bir efsanedir Pacman. Birçok kişi için ilk oynadıkları video oyunu belki de. Bugüne kadar Pacman temalı birçok ürün üretildi. Tişörtler, oyuncaklar vs. Bu seferki çok hoş, sihirli kupa üzerinde Pacman’in labirenti gözüküyor sadece. Kupa sıcak içeceği alınca yavaş yavaş Pacman, onun yemekten bıkmadığı küçük noktacıklar ve ezeli düşmanları beliriveriyor.

 

Sihirli Kupa TetrisBir diğer efsanevi oyun Tetris de karşımıza sihirli kupası ile çıkıyor. Sihirli kupa çay ve kahve ile buluşunca yavaş yavaş tetrisiminiz şekilleri beliriyor.

 

kişiye özel isim ve mesajlı sihirli kupaSevgilinize ona özel bir mesaj yazdırabileceğiniz, kırmızı kalpler ile süslenmiş ve ayrıca isimlerinizi yazdırabildiğiniz sevgi dolu ve aşk kokan bir sihirli kupa bardak modeli. Üzerindeki bütün yazıları istediğiniz gibi yazdırabilirsiniz. Doğum günü, yıldönümü gibi günler için hediye alıyor iseniz, altına tarih de atmayı unutmayın.

 

Sihirli Kupa Mutlu ÇiftKişiye özel hazırlanan sevgililer için çok hoş bir sihirli kupa. Üzerine isimlerinizi yazdırabiliyorsunuz. Görseli oldukça şirin. Sevgilinizi çok mutlu edeceğini düşünüyoruz. Hatta iki tane yaptırıp birini kendinize alıp, diğerini sevgilinize verebilirsiniz.

 

İki fotoğraflı sihirli kupaÇoğunlukla sevgililerin tercih ettiği, üzerine iki fotoğraf baskılatabileceğiniz bir sihirli kupa. Diğer sihirli kupalardan farkı, bunun üzerinde herhangi bir desen ya da yazı olmaması. Sadece sizin göndereceğiniz fotolar kupa üzerine basılıyor. Sihirli kupanız üzerinde herhangi bir görsel ya da mesaj olmasın istiyorsanız, ya da resimlerinizi siz tasarlayıp şekillendirdiyseniz, bu kupayı tercih edebilirsiniz.

 

kişiye özel tek resimli sihirli kupaÖzellikle doğum günü hediyesi olarak tercih edilen Tek Resimli Sihirli Kupa hediyesi. Resimde görüldüğü şekilde hazırlanıyor. Sade ve kişisel… Bir yukarıdaki kupadan farklı olarak bu kupa üzerinde sadece bir resim yer alıyor. İki tarafında da resim olan bir kupa tercih ederseniz bir üstteki modele bakmanızı tavsiye ederiz.

 

kişiye özel sihirli taraftar kupasıBeşiktaşlı taraftarlar için alınabilecek üzerine not yazdırıp, resim baskısı yaptırabileceğiniz, kara kartallara özel bir sihirli kupa.

 

Babalar Günü Sihirli KupaBabalar günü için bir sihirli kupa tercih ederseniz, ya da babanıza doğum günü hediyesi sihirli kupa alacaksanız bu ürün hoşunuza gidecek. Yine kişiselleştirilebilen, fotoğrafınızı baskılatabileceğiniz, babanızın ismini ve ona olan mesajınızı yazdırabileceğiniz bir baba hediyesi.

 

babalara özel sihirli kupaYakışıklı babalara özel hazırlanan, babanızın ismini ekletip ona süper bir sürpriz yapabileceğiniz keyifli bir sihirli kupa modeli. En büyük kahramanlarımız, yakışıklı babalarımıza doğum gününde, babalar gününde, ya da sırf içimizden geldiği için alınabilecek bir sihirli kupa.

Sihirli Kupa Anneler GünüAnneler günü için özel hazırlanan, annelerini unutmayanlar için çok güzel bir sihirli kupa bardak modeli. Kalp şekli içerisine annenizle beraber çekildiğiniz bir fotoğrafı ekletin, ona sevginizi bu kupa ile gösterin.

 

Sihirli Kupa Yiğit ÖzgürYiğit Özgür’ün birbirinden komik karikatürlerini kupanız üzerinde görmek istemez miydiniz? Bir çok Yiğit Özgür karikatürünü kupa bardaklar üzerine eklemişler. Resime tıklayarak diğer karikatür kupalara da ulaşabilirsiniz. Bu kupaların hem sihirli kupa hem de beyaz kupa versiyonları mevcut. Sipariş verirken istediğiniz kupa türünü seçmeyi unutmayın.