SEVGİLİYE KIRMIZI KALP HEDİYELERİ

Aşkı ve romantizmi anlatmak için bir objeye ihtiyacınız var ise kırmızı kalplerden daha iyisi yoktur herhalde. Binlerce yıldır bildiğimiz, duvarlara, ağaçlara kazıdığımız, organ olan kalbimize pek de benzemeyen kalp şekli nereden gelmiştir?

Bu konuda birkaç farklı görüş olsa da, en mantıklı olanlarını size anlatalım. Yaklaşık 12bin yıldır insanoğlu duvarlara kalp resmi çizmektedir. Dünyanın her yerinde, her çağda bu kalp resmi/şekli aşkın ve sevgilinin sembolü olmuş. Bilinen en eski kalp resimi çizimi Milattan Önce 10bin yılları civarında Fransa’nın güneyinde yaşamış olan Cro-Magnonlar tarafından mağara duvarlarına kazınmış. Avcılıkla yaşayan bu insanlar, kalbin canlıların yaşamını devam ettirebilmesi için en önemli işleve sahip olan organ olduğunu keşfetmişler. Mağaralarına kazıdıkları kalp şekilleri, bugün bizim çizdiğimiz kalp şekline oldukça benzerdir.

Bir de Milattan Önce 700’lü yıllarda Kuzey Afrika’da bulunan (günümüzde Libya civarı) Cyrene şehrindeki madeni paralar üzerinde bulunan kalp şekli var. Aslında paralar kardiyologun kalp çizimiüzerindeki bu kalp şekli Silphium adında çok değerli bir bitkiyi temsil ediyordu. Silphium, Cyrene şehrinin en önemli geçim kaynağı, şehrin ticari anlamda gelişmesine büyük katkı sağlayan bir bitkiydi. Bitkinin özelliği erkekler için güçlü bir afrodizyak olması, kadınların da doğum kontrolünde kullanmasıydı. Yani bir nevi aşkın sembolü olarak kabul edilmiş.

Kalp şeklinin nereden geldiği ile ilgili birkaç varsayım daha var ancak çok da mantıklı sayılmazlar. Bunlardan bir tanesi kurbağaların kalbinin üzerinden çıkıp aşağı doğru inen iki damarın, bildiğimiz simetrik kalp çizimini andırıyor olması ve eski zamanlarda kurbağa kalbini inceleyen insanların bu damarları kalbin kendisi (damarları ve kalbi bitişik) zannedip, insan kalbinin de buna benzediğini düşünerek bu şekli ortaya çıkarmasıdır. Bir diğer varsayım da kalp şeklinin eğilmiş bir kadının poposunu andırmasından ortaya çıktığı ile ilgili. Açıkçası çok da gerçekçi gelmedi…

Kaynağı her ne olursa olsun, insanlar kalp şeklini binlerce yıldır aşkı, sevgiyi ve romantizmi anlatmak için kullanmaktadır. Ağaçlara, sıralara kazınan, ortasından ok geçen kalp şekilleri, sahil kenarından toplanan kalp şeklindeki çakıl taşları, hep aşkı, sevgiliyi göstermenin bir yolu olmuştur. Sevgiliye hediye alınırken de, kalp şeklindeki hediyeler, hem çok tercih ediliyor, hem çok beğeniliyor. Sevgilisine romantik bir hediye almak isteyenler için, ucuzundan pahalısına, yüzüğünden kolyesine, peluşundan yapbozuna kadar onlarca kalp hediye seçeneğini derledik, bir araya getirdik. Size sadece seçim yapmak kalıyor. Resimlerin üzerine tıklayarak, ürünlerin diğer resimlerine, ürün açıklamalarına ve satın alma sayfalarına ulaşabilirsiniz. İşte birbirinden güzel kırmızı kalp hediyeleri:

 

Kalp Kutudaki Hediyeler

melek sevgilime hediye kulesi

Melek Sevgilime Hediye Kulesi

Melek Sevgilime Hediye Kulesi, 4 adet kalp şeklinde kırmızı kutudan oluşuyor. Her bir kutuda farklı bir hediye ve kutuların üzerinde resimdeki gibi “Seni Herşeyden Çok Seviyorum” yazısı var. En alttaki en büyük kutuda Melek şeklinde altın kolye, kırmızı çok güzel bir ayna, 2 adet kalp şeklinde çikolata var. Bir üstteki kalp kutuda, çok şık kalp şeklinde bir mum bulunmakta. Onun üzerindeki kalp kutuda, 15 adet Mabel marka, üzerinde seni seviyorum yazısı bulunan çikolatalar bulunmakta. En üstteki en küçük kalp kutuda ise, kutu dolusu çikolatalı badem drajeler mevcut.

Kalp kutularda sevgiliye aşk kulesi

Kalp Kutularda Sevgiliye Aşk Kulesi

Bir yukarda tanıttığımız hediyeye oldukça benzeyen, içerik olarak biraz daha farklı bir kalp temalı hediye. Farklı olan neler? En alttaki büyük kutuda altın kolye yerine, 365 adet ayrı sevgi mesajı içeren kalp şeklinde kağıtlar mevcut. Bir üstteki kutuda 20 adet aşk çikolatası (üzerinde Seni Seviyorum yazıyor), onun üstündeki kutuda yine çikolata ancak bunlar kalp şeklinde, toplam sekiz adet. En üstteki küçük kalp kutuda yine çikolatalı badem drajeler mevcut. Bir üstteki hediyeye göre biraz daha ekonomik bir hediye. İkisi arasında tercih yapmak size kalmış.

kalp kutulu mesajlı puzzle

Kalp Kutulu Mesajlı Puzzle

Sevgilinize güzel bir sürpriz yapmak için ona yazacağınız bir notu, evlilik teklifini, onu ne kadar sevdiğinizi ya da sizin için özel başka bir yazıyı güllerle süslü bir puzzle üzerine yazdırıp, kırmızı kalp kutusunda sevgilinize verebilirsiniz. O puzzle’ı oluşturdukça mesajınız okunabilir hale gelecek. Ayrıca kutu içerisinde bir adet kalp çikolata da bulunmakta.

kalp kutuda kalp puzzle

Kalp Kutuda Kalp Puzzle

Yine kırmızı kadife kalp kutu içerisinde bir yapboz hediyesi. Bu hediyeye fotoğrafınızı bastırabiliyorsunuz ve fotoğrafınız puzzle olarak hazırlanıyor. En romantik resiminizi kullanıp hazırlatabileceğiniz, sevgilinize sürpriz yapabileceğiniz güzel bir hediye.

kalp kutuda doğum günü takvimi

Kalp Kutuda Doğum Günü Takvimi

Kalp kutuda doğum günü takvimi, sevgilisine uygun fiyatlı bir doğum günü hediyesi almak isteyenler için hem ilginç hem de güzel bir hediye. Doğum günü takvimi nedir? Doğum günü takvimine ürünün sitesi üzerindeki forma hediye sahibinin doğum günü tarihini yazıyorsunuz. Sevgilinizin doğduğu günden bu yana geçen ay, hafta, gün, saat, dakika ve saniye gibi bilgileri, doğduğu tarihte doların ne kadar olduğundan, asgari ücretin ne kadar olduğuna kadar, o günkü gazete manşetinden Time dergisinin kapağına kadar, ayın mevcut şeklinden, burcuna ait özelliklere kadar birsürü enteresan bilgi, doğum günü sahibinin adı ile beraber kırmızı rulo kağıda basılıyor. Şık bir kalp kutu içerisine yerleştirilip kargolanıyor. Doğum günü takvimi üzerinde yazan bilgilerin tamamını görmek için ürün resmine tıklayıp, ürün sayfasındaki doğum günü sayfasına giriş yapabilirsiniz.

kalp el kremi

Kalp El Kremi

Sevgilinize el kremi almayı düşünüyorsanız bundan daha uygununu bulamazsınız. Kırmızı parlak kalp şeklinde kutuya sahip, üzerinde LOVE yazan bu el kremi, sevgilinizin ellerine verdiğiniz değeri gösteren romantik temaya sahip bir kozmetik ürünüdür.

romantik kalp

Romantik Kalp

Romantik kalp, çok ilginç bir hediye. Kalp şeklindeki kutusu içerisinde toplam 100 adet rulo şeklinde notlar var. Ve notlarda görevler yazılı. Bu görevler rutinleşmiş aşkınıza heyecan katacak, aşkınızı tazeleyecek, sevgilinizi şaşırtacak, size yeni bir heyecan katacak görevler. İster sevgilinize hediye olarak alın ve görevleri beraber uygulayarak hayatınıza renk katın, isterseniz ürünü kendinize alın ve rastgele görevler seçerek bunları sevgilinize uygulayın ve onu şaşırtın. O da sizin yaratıcılığınıza ve romantikliğinize hayran kalsın 🙂

erotik kalp

Erotik Kalp

Her ne kadar aynı gibi görünse de yukarıda tanıttığımız üründen oldukça farklı bir hediyelik bu. Daha ateşli aşk yaşıyanlar için, işte karşınızda erotik kalp. Yukarıdaki hediyelikten farkı, içeriğindeki görev mesajlarının romantik değil erotik olması.

güllerden kalp

güllerden kalp Güllerden Kalp

Romantiklikte tavan yapmak isteyen beyler için tavsiye edebileceğimiz harika bir seçenek, güllerden kalp. Kalp şeklindeki kutusu içerisinde 100 den fazla ipek gül yaprakları mevcut. Nerede nasıl kullanacağınız tamamen yaratıcılığınıza kalmış. Romantik bir akşam yemeği için yerlere ya da yemek masasının etrafına dökebilirsiniz. Heyecanlı ve romantik bir gece için resimdeki gibi yatak odasını ve yatağınızı gül yaprakları ile donatabilirsiniz. 100 adet ipek gül yaprağı yetmez derseniz, birden fazla kutu alabilirsiniz, fiyatı oldukça uygun, romantiklik derecesi bir o kadar yüksek. Yani fiyat/performans oranı bir hayli yüksek diyebiliriz 😉

kalp kutuda fotoğraflı çikolatalar

Kalp Kutuda Fotoğraflı Çikolatalar

Kırmızı kalp şeklinde kadife bir kutu düşünün. Üzerinde sevgiliniz ile birlikte çekildiğiniz harika bir resim basılı. Sevgiliniz kutuyu açtığında içinde 24 adet çikolata ile karşılaşıyor. Herbirinin ambalajında sizin resimleriniz baskılanmış, altında “Seni Seviyorum” yazıyor. Hem tatlı, hem romantik, hem de kişiye özel. Her bir çikolata 4×4 cm boyutlarında ve 7 gr. ağırlığında. Bu hediye çok tercih edilen ve sevilen bir hediye. Çikolatalar ve kalpler, bir de romantik bir resiminiz… Onun yüzündeki mutluluğu görmek için almaya değer…

seni çok seviyorum çünkü bir sürü nedenim var

Seni Çok Seviyorum Çünkü…

Bu sevgiliye hediye seçeneğinin içindekiler; bir adet kırmızı gül, iki adet kalp şeklinde çikolata ve 100 adet onu neden sevdiğinizi anlatan aşk sözleri içeren kırmızı kalp kağıtlar. Bütün bu hediyeler, kırmızı kadife kalp kutu içinde geliyor. Oldukça romantik. 100 adet kalp kağıtlar üzerindeki yazılardan bazıları şu şekilde:
SENİ SEVİYORUM!…Sadece kim olduğun değil, sen olduğun için ve seninle beraberken kim olduğumu, benliğimi anladığım için.
Sevgilim ben seni seninle yaşıyorum, çünkü seni çok seviyorum…
Sensiz olmaz çünkü mücadelelerle dolu bu hayatta sen benim güç kaynağımsın…
Seni Seviyorum çünkü; Canımdan bir damlasın…
Seni Seviyorum çünkü; Sensiz bir yaşamı artık düşünemiyorum…
Seni Seviyorum çünkü; Her sabah kalktığımda yaşamak için tek nedenim, sen varsın…

Kalp Hediye Kutuları

Hediyesini kendi hazırlayanlar, ya da aldığı hediyeye güzel romantik bir kutu arıyanlar için, en güzel kalp hediye kutularını burada topladık.

 

kalp hediye kutuları

Kalp Hediye Kutuları

Sevgilinize çok güzel bir hediye aldınız ama onu sıradan hediye paketlerine sarmalayıp vermek istemiyorsunuz. Size hem güzel hem romantik bir hediye kutusu lazım. 3 adet farklı boydaki hediye kutuları, farklı renk ve desen seçenekleri ile geliyor. Aldığınız hediyeyi ya da hediyeleri, bu kutular ile daha da romantik, daha da göz alıcı bir hale getirebilirsiniz.

kule kalpler hediye kutusu

Kule Kalpler Hediye Kutusu

Yukarıda tanıtmış olduğumuz “Melek Sevgilime Hediye Kulesi” ve “Seni Herşeyden Çok Seviyorum Aşk Kulesi” ürünlerinin sadece kutularına sahip olmak isterseniz bu ürünü alabilirsiniz. 4 adet kırmızı kalp şeklinde boş kutu geliyor. Siz yaratıcılığınıza bağlı olarak içini doldurup sevgilinize iletiyorsunuz.

kişiye özel mesajlı kalp kutu

Kişiye Özel Mesajlı Kalp Kutu

Aslında yılbaşı hediyeleri için tasarlanmış olan bu kalp şeklinde hediye kutusunu, tamamen kişisel olarak hazırlatabildiğiniz için, sadece yılbaşı hediyesi olarak değil, herhangi bir mesajınızı yazdırarak, istediğiniz bir özel gün için satın alabilirsiniz. Ürünün satın alma ekranında kutu üzerine yazdırmak istediğiniz mesajınızı girebiliyorsunuz. Eğer yılbaşı için almıyorsanız, sipariş notu kısmında yıl yazılmasını istemediğinizi belirtmenizde fayda var.

kalpli peluş zarf

Kalpli Peluş Zarf

Sevgilinize aldığınız hediyeye ilginç bir hediye kutusu/paketi arıyorsanız size mükemmel bir önerimiz var. Jumbo boy peluş zarf 45 cm x 30 cm boyutlarında kocaman ve şirin bir peluş…

Kalpli Kupa Bardaklar

sevgiliye özel kalpli kupa

Sevgiliye Özel Kalpli Kupa

Kupa üzerinde bir sürü minik kalpler var ve yazılar bu kalplerin içine yazılıyor. Beyaz kupa ve sihirli kupa seçenekleri mevcut.

kişiye özel sıcak kalp kupa bardak

Kişiye Özel Sıcak Kalp Kupa Bardak

Aşkınızın sıcaklığını kupa bardakların üzerine yazdırabilirsiniz. Üst kısımdaki yazı sabit, altta kalp içindeki kırmızı kısıma sevgilinizin ve sizin isimleriniz yazılıyor. Oldukça şık görüntülü ve aşkın sıcaklığını çayınızda ve kahvenizde hissedebileceğiniz bir sevgiliye hediye ürünü.

seramik kalp kupa

Seramik Kalp Kupa

Seramik kalp kupa, sevgilinize hediye edebileceğiniz çok şık ve çok kaliteli bir ürün. Sevdiklerinize hediye olarak alabilir, ya da yeni bir aşkın başlangıcındaysanız, her şey sıcak bir kahve ile başladı diyebilmek için ona ilk kahvenizi bu bardakta ısmarlayabilirsiniz.

isme özel çöp adamlı aşk kupaları

İsme Özel Çöp Adamlı Kupalar

Kalpleriniz birbirini tamamlıyor, peki ya kupalarınız? Kişiye özel hazırlanan bu kupalar, kalp şeklindeki kulpları ve farklı şekillerdeki esprili çöp adam çizimleri ile birbirlerini tamamlıyor. Diğer çöp adam modellerini görmek için resime tıklayarak ürünün satış sayfasından diğer çeşitleri görebilirsiniz.

aşk oyunu sihirli kupa

Aşk Oyunu Sihirli Kupa

S.O.S. (ya da X.O.X) diye bildiğimiz bu oyunun sihirli kupa üzerinde size ve sevgilinize özel hazırlanmış bir versiyonu. Çocukluğumuzda severek oynadığımız bu oyunu, sevgilinizin ve sizin adınızı yazdırarak, altına da romantik bir kısa mesajınızı yazdırabileceğiniz, kazananın kalplerinizin olduğu bir şekli. Akıllıca bir tasarım olmuş.

kalpli isim ve mesaj yazılı sihirli kupa

Kalpli İsim ve Mesaj Yazılı Sihirli Kupa

Üzerindeki bütün yazıları kişiselleştirebiliyorsunuz, kırmızı kalp desenleri ile oldukça romantik duruyor. Bir de sizin romantik mesajınız eklendi mi, harika bir kalp temalı sevgiliye hediye ürünü olacaktır.

 

Kalpli Mutfak Ürünleri

fotoğraflı ve kalpli amerikan servis

Fotoğraflı ve Kalpli Amerikan Servis

Aşkınıza ve size özel bir yemek masası donatmak için kişiye özel bir Amerikan Servis ile işe başlayabilirsiniz. İsminizin başharflerini kırmızı kalpler içindeki bölüme yazdırabilir, sol üst köşedeki kısıma isimlerinizi yazdırabilir ve kalp içinde resiminizi ekletebilirsiniz. Çok havalı ve çok romantik akşam yemekleri için oldukça uygun duruyor.

kalp tasarımlı bıçaklık

Kalp Tasarımlı Bıçaklık

Sevgilinizin mutfağına parlak kırmızı kalpli bir bıçaklık oldukça şık duracaktır. Kalbime bıçaklar saplasan da seni sevmeye devam edeceğim anlamı taşıyor diye düşünüyorum 🙂

kalp yumurta kalıbı

Kalp Yumurta Kalıbı

Onunla beraber mutlu ve aşk dolu kahvaltılar yapabilmek için kalp şekilli yumurta kalıbını alabilirsiniz. Silikon malzemeden üretilen bu kalıp, tamamen sağlıklı ve 250 santigrad dereceye kadar dayanabilecek yapıdadır. Silikon malzemeler tamamen sağlıklıdır ve plastik gibi kanserojen madde içermez. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

kalp çay süzgeci

Kalp Çay Süzgeci

Sürekli çay içen sevgilinize alabileceğiniz, kalp şeklinde çay süzgeci, onu çok mutlu edecektir.

 

Kalpli Yastıklar, Kalp Şeklinde Yüzük ve Kalp Şeklinde Kolye ürünleri yakın zamanda eklenecektir…