Aşk insan hayatının, insan doğasının bir vazgeçilmezidir. Hepimiz aşık oluruz, severiz ve son aşama olan evlilik ile sonuca ulaşırız. İnsanlar sevdiklerine sevgisini göstermek için çeşitli yöntemler

Sevgiliye Hediye

Sevgiliye Hediye

kullanırlar. Nedense bir çoğumuza seni seviyorum demek zor gelir. Sevgimizi göstermek için farklı yollar ararız. Bunlardan bir tanesi de sevgiliye hediye almaktır. Ona değer verdiğimizi göstermek için, onun mutlu olmasını istediğimiz için, sevdiğimize beğeneceği bir hediye sunmak isteriz.

Hediye Tavsiyeleri

Sevgiliye ne hediye alınır diye araştırırken insanlar genellikle bir konuda yanlış düşünürler. Sevgiliye ne hediye alabilim yerine, sevgilim neyi sever, nelerden hoşlanır düşüncesi ile hareket etmek gerekir, böylece en doğru hediyeyi bulabiliriz. Onun ilgi alanlarına uyabilecek bir hediye bulmak, onun seveceği sanatsal ya da hobi olarak ilgilendiği herhangi bir ürünü ona hediye olarak almak en doğrusu olacaktır. İlişkiniz yeni başladı ise, ya da ona uygun özel bir hediye aklınıza gelmiyor ise en mantıklısı, romantik içerikli bir hediye alarak sevgilinizi mutlu etmek olacaktır. Tavsiye ettiğimiz romantik hediyeleri incelemek için Sevgiliye En Romantik 10 Hediye başlıklı yazımızı ve Sevgiliye Hediye konulu tavsiye yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sevgiliye Kırmızı Kalp Hediyeleri

Sevgiliye hediye seçenekleri içinde en çok tercih edilenler kalp temalı, kırmızı ağırlıklı, aynı zamanda kalp kutulu romantik sevgi dolu hediyelerdir. Kırmızı kalp kadar aşkı simgeleyebilecek başka hangi şekil var ki? Kalp şeklindeki hediyeler hakkında yazdığımız yazıya göz atarak orada incelediğimiz kalpli ürünleri görmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Zaten hediyeye karar verdiyseniz, onu içine koyabileceğiniz boş kalp kutuları da kırmızı kalp hediyeleri yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

Kişiye Özel Hediyeler

Sevgiliniz romantik hediyeleri samimi bulmuyor ise ya da henüz yeni sevgili olma aşamasında iseniz (yani romantik bir hediyenin ağır kaçacağını düşünüyorsanız) size kişiye özel hediyeler arasından bir seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Kişiye özel hediyeler, hediye aldığınız kişinin adına özel hazırlanan, bazıları resimli, bazıları sadece isim içeren, daha da iyisi üzerine özel bir notunuzu işlettirebileceğiniz hediyelerdir. Sitemizde tavsiye ettiğimiz kişiye özel hediyelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu kişiye özel hediyeler içerisinde karakalem portreler, sevdiğiniz ile beraber çekildiğiniz bir fotoğrafın baskılandığı puzzle’lar, üzerinde isim yazılı özel kalemler, sevgi notunuzu yazdırabileceğiniz akrilik masa süsleri, kupalar, ödüller ve kişiye özel tablolar bulabilirsiniz. Seçenek çok fazla, biraz yaratıcılığınız ve biraz da hayal gücünüzle sevgilinize eşi benzeri olmayan bir kişiye özel hediye hazırlatabilirsiniz.

El Yapımı Hediyeler

El Yapımı Hediyeler

El Yapımı Hediyeler

Sevgiliye hediye vermek sadece satın almak ile olmaz. Maddi değerinden çok manevi değeri olan bir hediye sunmak isterseniz el yapımı bir hediye hazırlayarak sevgilinize hediye edebilirsiniz.

El yapımı hediyeler sizin hayal gücünüze ve becerinize bağlı olarak çoğu zaman satın alınmış bir hediyeden daha etkili olacaktır. Para harcamak yerine zaman harcanarak oluşturulan bir hediye sevgilinizi derinden etkileyebilir. Sevgiliye hediye olarak el emeği bir ürün sunmak ona verdiğiniz değerin ne kadar çok olduğunu gösterecektir. Tabi ki burada önemli olan, baştan savma bir hediye değil, gerçekten emek harcayarak, ince çalışarak ve sabırla uzun bir çalışma yaparak oluşturacağınız bir el emeği hediye olmasıdır. İnsanlar gerçekten sevdikleri kişiler için zamanlarını harcarlar. Zaman her koşulda paradan daha değerlidir. Bundan dolayı, el beceriniz ve uğraşacak zamanınız var ise bu sefer bir değişiklik yapıp sevgilinize el yapımı hediye hazırlamanızı tavsiye ederiz. Hazırlayacağınız hediyeye karar verebilmek için sevgilinizin hoşlandığı şeyleri ve sizin becerilerinizi bir kağıda döküp ikisinin kombinasyonu ile ortaya ne çıkarabilirsiniz, bunu bulmanızı öneririz.

Özel Gün Hediyeleriozel-gun-hediyeleri

Genellikle sevdiklerimize hediye almak için özel günlerini bekleriz. Doğum günü, mezuniyet, sevgililer günü, yıldönümü gibi günler, hediye almamızı gerektiren özel günlerden bazılarıdır. Şaşırtıcı ve sürprizlerle dolu bir sevgili olmak istiyorsanız, arada bir özel günleri beklemeden sadece içinizden geldiği için sevgilinize hediye alın. Tesadüfen gördüğünüz ve sevgilinizin beğeneceğini düşündüğünüz herhangi bir şey olabilir. Ya da monotonlaşmaya başlayan ilişkiyi canlandırmak için onu heyecanlandırabilecek bir hediye seçebilirsiniz.

Bunların haricinde hangi özel gün için hangi hediyeyi alacağınıza karar vermek bazen oldukça güç olabilir. Özel günlerde sevgililere alınabilecek hediyeler kesinlike duruma uygun olmalıdır. Haydi inceleyelim:

Sevgililer Günü ve Yıldönümü Hediyeleri:

Bu iki özel günün ortak yanı sevgilinizle birlikte olduğunuzu kutlamanızı içerecek bir hediye alınmasını gerektirmesidir. Biraz karışık bir tarif oldu 🙂 Biraz açalım. Sevgililer günü için alacağınız hediye sizi ve sevgilinizi yansıtmalıdır. Birlikteliğinizi anlatacak ve ona sevginizi gösterecek bir hediye olmalıdır. Temasında kesinlikle aşk olmalı ve bu hediye ikinizi anlatmalıdır. Birlikte yaptığınız bir aktivite veya bir tatilden kalan anınızı hatırlatacak, birlikte yaşadığınız bir durumu veya zamanı anımsatacak ve ROMANTİK olacak bir hediye olmalıdır. Yıldönümü hediyesi ise, sevgililer günü hediyenizden kesinlikle daha önemli ve daha değerli olmalıdır. Sevgililer günü sabit bir gün ve herkes için geçerli bir tarih iken, yıldönümü sadece size özeldir. Yıldönümünde alacağınız hediyenin başka bir kopyası olmamalıdır. Kişiye özel hediyeler bu gün için oldukça uygun bir seçim olacaktır. Örneğin birlikte çekildiğiniz fotoğraflardan yapılmış kişiye özel bir albüm. Ya da eşinizin ve sizin isimlerinizin yazılı olduğu özel bir takı. Ya da fotoğraf baskılı güzel bir ürün. Anılarınızı ortaya çıkaracak, sevgilinizi / eşinizi hem şaşırtacak hem de sevindirecek romantik bir hediye tercihi olmalıdır.

Doğum Günü Çiçeği

Doğum Günü Çiçeği

Doğum Günü Hediyeleri:

Sevgiliye doğum günü hediyesi alırken, alacağınız hediyenin sadece ona özel olmasına dikkat etmelisiniz. Sevgilinizin doğum gününde ona birlikteliğinizi hatırlatacak birşey değil, sadece onu mutlu etmeye yönelik, kendini iyi ve özel hissetmesi sağlayacak bir hediye tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Birlikteliğinizi hatırlatacak, romantik bir temaya sahip hediye almak için yukarda belirttiğimiz gibi sevgililer günü ya da yıldönümü gibi bir tarihi seçmelisiniz. Sevgilinize doğum gününde sadece onu temsil edecek bir hediye seçin. Ona aldığınız hediyelerde sürekli kendinizi hatırlatmanıza hiç gerek yok. Doğum günü, mezuniyet, tebrik gibi özel durumlarda ona egosunu okşayacak ya da sahip olmaktan mutluluk duyacağı bir hediye verin. Romantik hediyeler için birlikteğinizi kutladığınız özel günleri seçmelisiniz. Bir de tabi ki hediyeniz ile birlikte mutlaka çiçek de vermeyi unutmayın (doğum günü için sadece çiçek almak olmaz, çiçek ikinci hediyeniz olmalı).

Hediyeyi Sunmak

Sevgiliye hediye aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli konu ise, hediyeyi ona sunuş şeklinizdir. Hediyeyi asla hediye paketi yapmadan vermeyin. Kırmızı rengin aşkı çağrıştırması ve insanı heyecanlandırması dolayısı ile mümkün ise kırmızı bir hediye kutusu içerisine, eğer hediye kutusu yok ise kırmızı renkli ve hatta kalplerle süslenmiş bir parlak hediye kağıdına sarmalısınız. Aldığınız hediye ne olursa olsun, o hediye paketinin açarken duyacağı heyecan ve keyif bambaşkadır. O meraklı bir şekilde hediye paketini açarken onu izleyin ve onun ne kadar heyecan duyduğunu gözlerinizle görün. Hediyenizi vermeden önce onu daha da heyecanlandırmak isterseniz, buluşmadan önce ona bir sürpriziniz olduğunu ve buluştuğunuzda görebilebileceğini söyleyin. İmkanınız var ise hediye ile birlikte bir gül ya da bir gül demeti de verin.

Son olarak, sevgilinize ne hediye veriyor olursanız olun, ona hediyenizi verirken, hayatınıza girdiği için ve sizin hayatınıza anlam kattığı için teşekkür etmeyi unutmayın. Ve ona mutlaka onu sevdiğinizi söyleyin.