MUTFAK HEDİYELERİ

İnsanlar bir ev hediyesi almak istediğinde genelde mutfak hediyeleri tercih edilir. Bir evin en fazla araç gereç kullandığı, her zaman bir eksiğinin bulunduğu bölümü illaki mutfak olmaktadır. Çoğu zaman farkına varmasak da, bir evin en hareketli bölümüdür mutfak. Yemek pişer, bulaşık yıkanır, dolaplar açılır kapanır. Hal böyle olunca, mutfakta iş hiç bir zaman bitmez. Mutfaktaki işlerimizi kolaylaştırmak için birbirinden pratik ürünler var piyasada. Çok fonksiyonlu kesme tahtaları, bıçak setleri, bıçak bileyiciler, konserve ya da kapak açacakları, mutfak önlükleri, pratik raflar, tuzluk, biberlik, askılar, aparatlar derken mutfağın eksiği hiçbir zaman bitmez. Bu yüzdendir ki, yeni evlenen bir arkadaşımıza, yeni ev alan bir tanıdığımıza, evini yeni yaptıran akrabamıza, ziyaretine gittiğimiz bir dostumuza ev hediyesi alırken çoğunlukla işe yarar olması adına mutfak hediyeleri tercih ederiz.

Ziyarete, hayırlı olsuna gittiğimiz bir eve ya da mutfakta çok zaman geçiren eşlerimize, bizim için dünyanın en güzel yemeklerini yapan annelerimize alabileceğimiz birbirinden ilginç, birbirinden güzel mutfak hediyelerini bir araya topladık.

Mutfak Önlükleri

kişiye özel mutfak önlüğü

Kişiye Özel Mutfak Önlüğü

Kişiye özel hazırlanan bu mutfak önlüğünün üzerine istediğiniz yazıyı yazdırabiliyorsunuz. Alt kısmındaki resim için üç farklı seçenek mevcut. Pizza, pişmiş tavuk butu ve yukarıda resimde gördüğünüz tabakta dilimlenmiş et görüntülü görsellere sahip. Diğer seçenekleri görmek için resimin üzerine tıklayabilirsiniz.

erkeklere özel mutfak önlükleri

Erkeklere Özel Mutfak Önlükleri

Mutfak hediyesi alacağınız kişi yemek yapmak konusunda başarılı bir erkek ise ona kişiye özel hazırlanan erkeklere özel mutfak önlüğü seçeneklerinden birini hediye edebilirsiniz. İki farklı görsele sahip modeli var. Üzerinde “Dünyanın en iyi aşçısı” yazan kısıma istediğinizi yazdırabiliyorsunuz. Onun altına mutfak önlüğünü hediye edeceğiniz kişinin adını soyadını yazdırabilirsiniz. Diğer modeli görmek ve satın almak için resime tıklayarak ürünün satış sitesine ulaşabilirsiniz.

hostes mutfak önlüğü

Hostes Mutfak Önlüğü

İtati hostes mutfak önlüğü, esprili ürünleri seven arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz bir mutfak hediyesi olabilir.

godfather mutfak önlüğü

Godfather Mutfak Önlüğü

“Babalara” hediye edilebilecek çok şık bir mutfak önlüğü. Itati marka Godfather Mutfak önlüğüne resimin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

kişiye özel mutfak önlüğü tarifinizi yazdırın

Kişiye Özel Mutfak Önlüğü (Tarif Yazılı)

İlginç ve esprili bir mutfak önlüğü arıyorsanız “İstediğiniz tarifi yazdırabileceğiniz kişiye özel mutfak önlüğünü” tavsiye ederiz. Peki nedir bu mutfak önlüğünün özelliği? Üzerine istediğiniz bir yemeğin ya da tatlının tarifini yazdırabiliyorsunuz. Resimde görüldüğü üzere tersten yazılıyor, böylece yemeği yapan kişi tarifi rahatça okuyabiliyor. Yemeğin adını, gerekli malzemeleri ve yemeğin hazırlanışını ayrı ayrı yazdırabiliyorsunuz. Annesine, sevgilisine, eşine istediği bir yemeği yaptırmak isteyenler için esprili bir mutfak önlüğü.

tasarım mutfak önlüğü aşçıyı öp

Tasarım Mutfak Önlüğü (Aşçıyı Öp)

Sevgiliye hediye olarak alınabilecek güzel bir mutfak hediyesi. Üzerinde kırmızı dudak izi ve aşçıyı öp yazısı bulunan güzel bir önlük. Eşinize, sevgilinize, annenize hediye edilebilir. Evin güzel yemeklerini yapan kişiye güzel bir mutfak hediyesi. Unutmadan, hediyenizi verirken aşçınızın yanağına bir öpücük kondurmayı unutmayın!

seksi şef mutfak önlüğü

Seksi Şef Mutfak Önlüğü

İtati marka, seksi şef mutfak önlüğü

seksi hizmetçi mutfak önlüğü

Seksi Hizmetçi Mutfak Önlüğü

Yine İtati marka, seksi hizmetçi mutfak önlüğü. Sevgiliye, eşe alınabilecek esprili bir hediye.

Mutfak Zamanlayıcıları

Kim yemek yaparken yemeğini yakmamıştır ki… Dünyanın en iyi aşçısı da olsanız yemeğinizin yandığı zamanlar olmuştur. Yemek pişirme esnasında gelen önemli bir telefon, gözünüzü ayıramadığınız o dizinin yemek pişirme zamanına denk gelmesi, beklenmedik bir misafir, aklınızı meşgul eden bir konu; o güzelim yemeğin birkaç dakikalık dalgınlığa kurban gitmesine sebep olmuştur. Sadece yemek pişirken değil, buzluğa kısa süreli koyacağınız bir içeceği orada unutmamak için, belli bir süre içinde yapmanız gereken işlerin süresini takip edebilmek için de kullanabilirsiniz. Çoğu kişi önemsemese de aslında mutfak zamanlayıcıları mutfakların önemli aksesuarlarından biridir. Yiyeceklerini tam kıvamında pişirmek isteyenler için, birbirinden ilginç mutfak zamanlayıcılarını burada bulabilirsiniz:

ördek mutfak zamanlayıcısı

Ördek Mutfak Zamanlayıcısı

Ördek şeklinde bir mutfak zamanlayıcısı, 60 dakikaya kadar kurabileceğiniz bir zamanlayıcı. Aynı ürünün inek versiyonunu görmek için resime tıklayarak ürünün satış sayfasına ulaşabilirsiniz.

baykuş mutfak zamanlayıcısı

Baykuş Mutfak Zamanlayıcısı

Baykuş mutfak zamanlayıcısı; sarı, kırmızı ve mavi renkleri bulunan, 60 dakikaya kadar zamanlama yapabileceğiniz bir mutfak zamanlayıcısı. Ne kadar süre kaldığını baykuşun gagasının ucuna bakarak görebiliyorsunuz.

manyetik mutfak zamanlayıcı

Manyetik Mutfak Zamanlayıcısı

XL manyetik mutfak zamanlayıcısı ince yapısı ve büyük boyutları ile (21cm x21cm) fırınınızın, buzdolabınızın ya da mutfak dolabının üzerine yapıştırarak kullabileceğiniz oldukça şık bir ürün. Manyetik olduğu için pile gerek duymaz. 60 dakikaya kadar zamanlama yapabilir.

horoz mutfak zamanlayıcı

Horoz Mutfak Zamanlayıcı

Horoz mutfak zamanlayıcı; siyah ve beyaz renk seçenekleri olan, üç adet küçük saat pilleri ile çalışan (LR44 pil), süre dolduğunda üü ürü üü diye öten şirin bir mutfak zamanlayıcısıdır.

metal mutfak zamanlayıcısı

Metal Mutfak Zamanlayıcısı

Metal mutfak zamanlayıcıları; tencere, tava, kettle ve çaydanlık görünümünde 4 farklı şekilden birini tercih edebileceğiniz 60 dakikaya kadar ayarlanabilen şık mutfak zamanlayıcılarıdır.

dublör yumurta zamanlayıcı

Dublör Yumurta Zamanlayıcı

Dublör yumurta zamanlayıcı; yumurta büyüklüğünde, ısıya göre renk değiştiren ve yumurtanızın ne kadar piştiğini gösteren güzel bir yumurta pişirme zamanlayıcısıdır. Yumurtaları kaynatacağınız kaba yumurtalarla beraber koyuyorsunuz ve yumurtanızın geldiği kıvamı üzerindeki renk değişimine göre anlayabiliyorsunuz. Sağlığa zararlı herhangi bir madde içermeyen, süre olarak değil, su sıcaklığı ile pişme miktarını ölçen pratik bir hediyelik.

Kupa Bardaklar

inek memesi sürahi

İnek Memesi Sürahi

İnek memesi şeklinde tasarımı ile süt içmeyi sevmeyen çocukları bile cezbedecek, onların ilgisini çekecek ve süt içmeyelerini sağlayacak, dekoratif bir sürahi. Arkadaşlarınıza kahve servisi yaparken de kullanabileceğiniz bu küçük sürahi (yüksekliği 10 cm) evinizin mutfağına hoş bir hava katacak.

iki fotoğraflı sihirli kupa

İki Fotoğraflı Sihirli Kupa

İki ayrı fotoğraf ekletebileceğiniz bir sihirli kupa. Sihirli kupa nedir? Sihirli kupa oda sıcaklığında siyah bir görünüme sahip, içine sıcak bir içecek konulduğu zaman resimdeki gibi beyazlaşarak altında saklı duran resimi gösteren sihirli bir seramik kupa bardaktır. Mutfak hediyesi olarak tercih edilebilecek uygun fiyatlı ve ilgi çekici bir hediyelik.

cepli kupa bardak

Cepli Kupa Bardak

Cepli kupa bardak, poşet çay içenler için büyük kolaylık, yeteri kadar demlendikten sonra poşet çayı koymak için yer aramanıza gerek kalmadı, kupanın yanındaki cebe çay poşetini koyuyorsunuz ve etrafı kirletmekten kurtuluyorsunuz. Mavi, beyaz ve yeşil renk seçenekleri mevcut.

Mutfak Hediyesi Duvar Saatleri

çatal kaşık duvar saati

Çatal Kaşık Duvar Saati

Mutfak hediyesi olarak duvar saati almayı düşünüyorsanız, çatal kaşık duvar saati ürününü tavsiye ederiz. Renkli, metalik, beyaz versiyonlarını görebilmek için resime tıklayarak ürünün satış sayfasına gidebilirsiniz. Duvar saatinin çapı 39 cm’dir.

dekoratif mutfak duvar saati

Dekoratif Mutfak Duvar Saati

dekoratif mutfak duvar saati

Dekoratif Mutfak Duvar Saati 2

Üzerlerinde meyve ve sebze temaları olan bu saatler, mutfak dekorasyonunuza renk vermek için oldukça uygun duvar saatleri. Akrilik boyalı çerçeveli ve oldukça sessiz çalışıyor.

kişiye özel mutfak duvar saati

Kişiye Özel Mutfak Duvar Saati

Özellikle mutfaklarımızın kraliçeleri annelerimiz için alabileceğimiz bir mutfak hediyesi. Üzerine isim ve mesaj yazdırabiliyorsunuz.

sevgiliye tava duvar saati

Sevgiliye Tava Duvar Saati

İçinde pişmiş yumurta görüntüsü olan tava şeklinde bir mutfak saati, oldukça hoş değil mi?

Mutfak Hediyesi Kürdanlıklar

maktül kürdanlık

Maktül Kürdanlık

Maktül kürdanlık, Vodoo bebeği şeklinde eğlenceli bir kürdan tutucu. Resime tıklayarak ürünün satış sayfasına ulaşabilirsiniz.

özel tasarım aparitif kürdanlık seti

Özel Tasarım Aparatif Kürdanlık Seti

Alt kısımı 30 cm çapında oldukça dekoratif bir kürdanlık. Plastik kürdanları hediye geliyor.

kürdan adam

Kürdan Adam

Buyrun sizlere çok eğlenceli bir mutfak hediyesi daha. Kürdan adam; kapağını aşağı doğru indirip kaldırdığınızda eline bir kürdan alarak yukarı çıkıyor. Eğlenceli ve dekoratif bir kürdanlık hediye etmek isterseniz en uygun seçim bu olacaktır.

İlginç Mutfak Hediyeleri

Mutfak hediyeleri olarak o kadar çok seçenek var ki, hepsini listelemek yerine, en ilginç olanları, en çok satılanları sizin için derleyip burada listeliyoruz. Yaratıcı fikirlere sahip, her kesimden insana hitap eden, hem ilginç hem pratik mutfak hediyeleri arasından kendinize, annenize, sevgilinize, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz, mutlaka sizin tarzınıza uygun bir tane bulabileceğinize inanarak, kaldığımız yerden mutfak hediyelerine devam ediyoruz. İşte en ilginç mutfak hediyeleri:

doğrama makası

Doğrama Makası

Doğrama makası; yeşil soğan, nane, maydanoz gibi ince ince doğranması gereken sebzeleri bir seferde 5 parçaya bölebilen harika bir makas. Mutfakta zaman kazanmak isteyenler için, ince ince doğramaya çalışırken bıçakla elini kesenler için düşünülmüş, sizi yaralanmalardan kurtaracak, işinizi hızlandıracak hem pratik hem uygun fiyatlı bir ürün. Sadece mutfakta değil, ofiste yok etmeniz gereken kağıtları bununla keserek minik parçalara ayırabilir ve dökümanlarınızı kolayca imha edebilirsiniz.

sebze atık kovası

Sebze Atık Kovası

Sebze atık kovası; basit ancak oldukça pratik bir ürün. Doğradığınız sebzeleri bir çırpıda tezgahınızdan uzaklaştırabilir, yemek yaparkenki dağınıklığı bir nebze azaltabilirsiniz. Genellikle mutfakta yemek yapan erkeklerin dağınık çalıştığı söylenir. Yemek pişirildikten sonra bir o kadar vakit de mutfağı temizlemek için harcanılır. Mutfakta dağınık beylere alınabilecek güzel bir hediye. Yahut annenize mutfağını derli tutabilmesi için minik bir armağan olabilir.

elma soyma makinesi

Elma Soyma Makinesi

Elma soyma makinesi; sadece elma değil, armut, turp, patates ve ayva da soyabileceğiniz hayli pratik bir ürün.Bu ürünü meyvelere ortadan saplayarak kullandığınız için çekirdeklerini de çıkarmanızı sağlamaktadır. Paslanmaz bıçaklı, temizlemesi ve kullanımı kolay ve ilginç yapısıyla merak uyandıran ve tercih edilen bir hediyelik mutfak eşyasıdır.

katlanabilir kesme tahtası

Katlanabilir Kesme Tahtası

Katlanabilir kesme tahtası

kavanoz ve kapak açıcı

Kavanoz ve Kapak Açıcı

Kavanoz ve kapak açıcı bu ürün, evin güçlü kollara sahip erkeği evde yokken hanımları kavanoz açma derdinden kurtaran güzel bir hediyelik. Esnek ve farklı boylarda halkalara sahip olmasından dolayı, pet şişe kapaklarından, büyük kavanoz kapaklarına kadar her türlü sıkışmış kapağı açmanıza yardımcı olur. Basit, ucuz ve faydalı bir ürün.

rocky fırın eldiveni

Rocky Fırın Eldiveni

Rocky fırın eldivenleri; siz de fırın eldivenlerini boks eldivenlerine benzetenlerdenseniz ve mutfakta canınız sıkılınca fırın eldivenleri ile boks yapıyorsanız bu eldivenlere bayılacaksınız. Rocky temalı, boks eldiveni görüntülü bu fırın eldivenleri, mutfakta canı sıkılan, eğlence arayanlar için tasarlanmış.

sihirbaz bıçak bileyici

Sihirbaz Bıçak Bileyici

Sihirbaz bıçak bileyici; bıçaklar bir mutfağın en önemli enstrümanlarıdır. Bıçakların keskin olması, doğranan yiyeceklerin düzgün kesilmesine ve doğrama işinin hızlı yapılmasına yardımcı olur. Bu yüzden bıçak bileyiciler her mutfağın ihtiyacıdır. Bir de böyle ilginç tasarımlı olursa çok daha güzel olur. Sihirbazların vazgeçilmez numarası olan kadın kesme illüzyonundan ilham alan bu bıçak bileyici, kesim yerlerinde bileyici kısmı barındırıyor, siz de bıçağınızı bilerken bir sihirbaz havasıyla işinizi yapıyorsunuz. 🙂

Euro peçeteler

Euro Peçeteler

“Parayı bol bulan elini yüzünü silermiş” temasına uygun =) bir peçetedir. Sevdiklerinize hediye edebilir ya da kendinize alarak, eve gelen misafirlere ikramlarınız ile birlikte bu peçetelerden vererek onları şaşırtabilirsiniz. 10, 20 ve 50 Euro’luk seçeneklerden istediğinizi seçip (isterseniz hepsini birden alın, adamına göre peçete verirsiniz 🙂 ) bu havalı peçetelere sahip olabilirsiniz.

silikon omlet-krep kalıpları

Silikon Omlet-Krep Kalıpları

Özellikle yemek yedirmeye zorlandığınız çocukları sofraya çekebilmek için silikon şekilli yumurta ve krep kalıplarını kullanabilirsiniz. İlginç şekilli yiyecekler çocukların her zaman ilgisini çeker, yemeği sevmediği yiyeceklere şekil vererek onları yemelerini sağlayabilirsiniz.

zar şeklinde tuzluk biberlik takımı

Zar Şeklinde Tuzluk Biberlik Takımı

Zar şeklinde tuzluk-biberlik takımı

sihirli şişe tutucu

Sihirli Şişe Tutucu

Sihirli şişe tutucu; müthiş dengesi ile şişelerinizi havada duruyormuş gibi gösterecek. Zarif, sıradışı ve dekoratif bu zincir şeklindeki şişe tutucu sadece şarap şişesi değil, çoğu şişe ile uyumludur.

Kişiye Özel Mutfak Hediyeleri çok yakında eklenecektir…