KİTAP AYRAÇLARI

Okuma severlere kitaptan sonra hediye edilebilecek en güzel ürünler kitap ayraçlarıdır. Kitap kurtları çok iyi bilir, ihtiyaç anında her türlü obje kitap ayracı olarak kullanılabilinmektedir. Kağıt paradan tutun, alışveriş fişlerine, elektrik faturalarına kadar herşey. Hatta terlik, başka bir kitap, cep telefonu gibi absürd örnekler bile mevcut. Hiçbirşey bulamayan kitabın kenarını kıvırıyor. Tabi kitaplarımıza zarar veren, çabuk eskiten ve yıpratan bu objeler yerine, onlarca hatta yüzlerce farklı modele sahip birbirinden ilginç kitap ayraçları kullanmakta fayda var. Kitap ayracına sahip olmayan okur arkadaşlarımıza da uygun fiyatlı bu kitap ayraçlarından bir tane hediye ederek hem onu mutlu edebilir, hem de dünyaki kitapların korunmasına bir miktar katkıda bulunmuş olabiliriz =) Aşağıda ilginç kitap ayraçları, kişiye özel kitap ayraçları, hobbit kitap ayraçları ve müzik temalı kitap ayraçları başlıkları altında kendinize, sevgilinize, arkadaşlarınıza, hatta okumaya teşvik etmek istediğiniz çocuklarınıza ya da öğrencilerinize hediye edilebilecek, Türkiye’nin en güzel, en ilginç, en çok tercih edilen ve en kaliteli kitap ayraçlarını derledik. Buyrun:

İlginç Kitap Ayraçları

bitki-filizi-kitap-ayraci

Bitki Filizi Kitap Ayracı

Farklı bir kitap ayracına sahip olmak istiyorsanız, “Bitki Filizi Kitap Ayracı” çok hoşunuza gidecek. Sadece kitaplarınızın arasına değil, çalışma masanızın üzerinde ya da klavyenizin arasına sıkıştırırak çalışma ortamınızı yeşillendirebileceğiniz, kitap okumayı seven sevgilinize, arkadaşlarınıza hediye alabileceğiniz ilginç bir kitap ayracıdır. 6 adet bitki filizinden oluşuyor, uçları sivri ve yumuşak plastikten olduğu için her yere rahatça tutturabilirsiniz.

 

dolar-kitap-ayraci

Dolar Kitap Ayracı

Kitap ayracı modellerinin bu kadar çok olmadığı zamanlarda, kitap okumayı sevenlerin ayraç olarak kullandıkları objeler arasında kuru yapraklar, biletler, tel tokalar, peçeler, kartvizitler, iskambil kağıtları, takvim yaprakları, eski bir fotoğraf, kurşun kalem, elektrik faturası, kağıt paralar vs. vardı. Benim favorim küçük kağıt paralardı, ki hala kullanırım. İki kitabımın arasında 5 TL’lik banknotlar hala duruyor. Kitap okurları arasında genelde 1 dolarlık banknotlar nedense çok kullanılır. Kitap ayracı olarak hala para kullanan arkadaşlarınız var ise onlara hediye olarak bu 100 Dolar’lık altın rengi kitap ayracını ona hediye edebilirsiniz. Böylelikle arkadaşınızın parası da cebinde kalmış olur 🙂

 

el-kitap-ayraci

El Kitap Ayracı

Herhalde kitap ayraçları arasında en kullanışlı ve en hoş olanı budur. Sadece kaldığınız sayfayı değil, kaldığınız satırı bile gösteren bu kitap ayracının özelliği kaldığınız satırı işaret eden bir parmağa sahip olması. El şeklinde kitap ayracının esnek olması sebebiyle en ince kitaptan en kalın kitaba kadar her tür kitapta kullabilirsiniz. Silikondan yapıldığı için sağlığa zararsız ve oldukça sağlamdır.

 

fermuar-kitap-ayraci

Fermuar Kitap Ayracı

Fermuar Kitap Ayracı; fermuar şeklindeki görüntüsü ile sanki kitabınızın içinde bir cep varmış gibi bir algı yaratmaktadır. Altında sayfalarınızın arasına yerleştireceğiniz ince kısmı var, kitabınızı kapattığınız zaman resimde görülen fermuar şekli dışarıda kalıyor. Esprili ürünler seven sevdiklerinize hediye edebileceğiniz, ya da kendiniz için alabileceğiniz ilgi çekici bir hediyelik.

 

buyutecli-kitap-ayraclari

Büyüteçli Kitap Ayraçları

Bazı ürünler vardır, birden fazla işleve sahip olduğu için çokça tercih edilirler. İşte onlardan bir tanesi, Büyüteçli Kitap Ayracı. İnce yapısı ve ortasında büyüteç olması ile, küçük yazılı kitaplarınızı, dergilerinizi okurken kullanabileceğiniz, sonra kaldığınız sayfanın arasına koyarak, hem büyütecinizi her defasında aramak zorunda kalmayacağınız, hem de son kaldığınız yeri unutmayacağınız ilginç bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

 

el şeklinde kitap ayracı

El Şeklinde Kitap Ayracı

 

Sizden yardım isteyen bir el görüntüsünde olan, ancak size yardım etmek için üretilmiş bir ürün. Kitabınıza devam etmek için eli tutun ve kaldığınız sayfayı bulun. İlgi çekici ve eğlenceli bir kitap ayracı, kitapseverlere çok hoş bir hediyelik.

yer gösteren üçlü kitap ayracı

Yer Gösteren Kitap Ayracı

 

Yukarıda aynı modelin el şeklinde olanını bulabileceğiniz, kaldığınız satıra kadar gösteren akıllıca tasarlanmış bir kitap ayracı. Kişisel tercihim el şeklinde olandan yana olurdu ancak el şeklinde olan (parmakla kaldığınız satırı gösteren) üründen pakette sadece bir tane çıkıyor. Burada tanıttığımız bu kitap ayracından ise bir pakette 3 adet var ve her biri farklı renkte. Karar sizin…

 

morph-kitap-ayraci

Morph Kitap Ayracı

Morph karakteri, karşımıza kitap ayracı olarak çıkıyor. Morph karakterini bilmeyenler için dahi hoş bir kitap ayracı, kitap arasından çıkıp size bakıyormuş izlenimi veren şirin bir hediyelik.

 

renkli-cam-boncuk-kitap-ayraci

Renkli Cam Boncuk Kitap Ayracı

Nazar boncuklu kitap ayracı, kitap arasına giren kısmı kırılmayan akrilik bazlı kristalden üretilmiş olup, uç kısmı el işçiliği nazar boncukludur. Resimde görüldüğü üzere kitabınızın arasından çıkarak, kitabın sırt kısmında hoş bir nazar boncuğu görüntüsü oluşturmaktadır. Kitap okumayı seven arkadaşlarınıza, sevgilinize onları nazardan koruyacak bir kitap ayracı olarak bu hediyeliği tercih edebilirsiniz.

 

mark-kitap-ayraci

Mark Kitap Ayracı

Zavallı Mark isimli bu kitap ayracı, sanki bir yerde sıkışmış ve yardım isteyen insan görüntüsüne sahip esprili bir kitap ayracı. Fotoğraftaki görüntüsü sizi yanıltmasın, sadece dışarda kalan kısmı kalın, kitap arasına giren bölümü oldukça ince ve sağlam plastikten yapılmış. Ürünün diğer fotoğraflarını görmek için resime tıklayabilirsiniz.

 

 

kelebek-kitap-ayraci

Kelebek Kitap Ayracı

İlk bakışta sıradan bir kitap ayracı gibi görünen, kelebek kitap ayracının en büyük özelliği, katlı bir şekilde durması ve açtığınız zaman içinde not yazılacak bir bölüme sahip olmasıdır. Hediye edeceğiniz kişiye özel bir notu içine yazıp ürünü kişiselleştirebilirsiniz ve hediyenizi alan arkadaşınız, kitap ayracını her açtığında sizin mesajınızı görür ve sizi hatırlar. Ürünün açılmış halinin resimlerini görmek için ürün fotoğrafına tıklayabilirsiniz.

 

nazar-boncugu-kitap-ayraci

Nazar Boncuğu Kitap Ayracı

Nazar değmesini istemediğiniz sevdiklerinize hediye edilebilecek bir kitap ayracı. Kitap okumayı seven çocuklarınız, öğrencileriniz, arkadaşlarınıza nazar değmesin, bu alışkanlıklarından vazgeçmesinler diye hediye alınabilecek güzel bir ürün.

 

noel-baba-kece-kitap-ayraci

Noel Baba Keçe Kitap Ayracı

Noel Baba şeklinde kitap ayracı.

 

sayfa-isaretcisi-hayvanlar

Sayfa İşaretçisi Hayvanlar

4 farklı hayvan temasına sahip bu kitap ayracları göründüğünden daha fazla işleve sahip. Hem ataç olarak, hem sayfa işaretçisi olarak, hem de kitap ayracı olarak kullanabilirsiniz.

Kişiye Özel Kitap Ayraçları

hat-yazili-kitap-ayraci

Hat Yazılı Kitap Ayracı

Deriden yapılmış, üzerine hat sanatı ile istediğiniz isimi yazdırabileceğiniz harika bir kişiye özel kitap ayracı modeli. Ön yüzü standart, arka yüzüne isim yazılıyor. Kitap okurlarına hediye edilebilecek çok güzel bir kişiye özel hazırlanan hediyelik.

 

isim-ve-yazi-baskili-kisiye-ozel-kitap-ayraci

İsim ve Yazı Baskılı Kişiye Özel Kitap Ayracı

Metalden yapılmış bu kitap ayracının üzerine istediğiniz isimi ve yazıyı yazdırarak tamamen kişiye özel olarak hazırlatabiliyorsunuz.

 

kisiye-ozel-fotobaskili-kitap-ayraci

Kişiye Özel Foto Baskılı Kitap Ayracı

Kişiye özel fotoğraf baskılı kitap ayracı, üzerinde püskülü bulunan, gönderdiğiniz resimi ve istediğiniz bir yazıyı kitap ayracı üzerine bastırabileceğiniz, sevgiliye veya arkadaşa hediye olarak verilebilecek, ya da okumaya teşvik etmek istediğiniz çocuklarınıza, kardeşinize hediye edilebilecek güzel bir kitap ayracıdır.

 

kisiye-ozel-fotografli-kitap-ayraci

Kişiye Özel Fotoğraflı Kitap Ayracı

Kitap okumayı seven sevgiliye hediye olarak alınabilecek kişiye özel bir kitap ayracı. Üzerine isimlerinizin başharflerini yazdırabiliyorsunuz ve hoş, romantik bir resiminizi bu kitap ayracı üzerine bastırabiliyorsunuz. Bu arada belirtmekte fayda var, bu kitap ayracı metalden üretilmiştir ve resim baskısı sublimasyon tekniği ile basıldığı için oldukça uzun ömürlüdür. Kitap seven sevgiliye alınabilecek çok güzel bir hediye.

 

isim-ve-yazi-baskili-kitap-ayraci

İsim ve Yazı Baskılı Kitap Ayracı

En sevdiğiniz yazarın, en güzel sözünü üzerine yazdırabileceğiniz ya da belki de size ait bir sözünüz var ise onu yazdırabileceğiniz ilginç bir kişiye özel kitap ayracı. Ürünün üzerine isim ve 60 karaktere kadar bir not yazdırabiliyorsunuz. Kişiye özel hediye sevenlere uygun, kendi sözünü, kitabının arasında görmek isteyenler için güzel bir seçim.

 

 

Hobbit Temalı Kitap Ayraçları

hobbit-gandalf-asa-kalem-ve-kitap-ayraci-set

Hobbit Gandalf Kitap Ayracı

Gandalf hayranlarına özel, Hobbit lisanslı, Gandalf’ın asası şeklinde tükenmez kalemi olan ve üç boyutlu Gandalf kitap ayracından oluşan bir set. Gandalf’ın asası ahşap görünümlüdür ancak plastikten yapılmış, asanın ucu kalemin kapağı oluyor. Ürünün diğer resimleri için fotoğrafına tıklayabilirsiniz.

 

 

thorin-anahtari-kalem-ve-kitap-ayraci-seti

Thorin Kitap Ayracı Seti

Hobbit hayranlarına özel üretilmiş, Hobbit lisanslı bu ürün bir adet Thorin’in Anahtarı şeklinde tükenmez kalem ve üç boyutlu kitap ayracından oluşmaktadır. Üç boyutlu kitap ayracını farklı açılardan baktığınızda Thorin hareket ediyormuş gibi gözükmektedir. Hobbit severler için ilginç bir hediye.

 

 

Müzik Temalı Kitap Ayraçları

 

elektrogitarli-kitap-ayraci

Elektro Gitarlı Kitap Ayracı

Müzik severlere, elektronik gitar temalı kitap ayracı.

 

 

viennaworld-tuseli-kitap-ayraci

Viennaworld Tuşeli Kitap Ayracı

İki tarafı piyano tuşeli, kartondan, müzikseverlere özel kitap ayracı. Özellikle piyano veya org öğrenmeye çalışan, müzik kitabının arasında kullanıp kendini motive etmek isteyenlere özel bir kitap ayracı olarak tercih edilebilir.

 

kalpli-kitap-ayraci

Kalpli Kitap Ayracı

Yine kitapseverlere alınabilecek kalp şeklinin üzerinde müzik notaları bulunan, uygun fiyatlı, hoş görünümlü bir kitap ayracı.

 

 

bach-kitap-ayraci

Bach Kitap Ayracı

Üzerinde Bach portesi ve notaları olan, müziksever arkadaşlara hediye edilebilecek, kurdeleli bir kitap ayracı.

 

viennaworld-kitap-ayraci

ViennaWorld Kitap Ayracı

Strauss, Viyana Valsleri notalı ve kurdeleli kitap ayracı.

 

mozart-kitap-ayraci

Mozart Kitap Ayracı

Mozart kitap ayracı, müziksever kitap okuyucularına armağan edebileceğiniz, kahverengi zemin üzerine Mozart notaları motiflenmiş güzel bir kitap ayracı olarak karşımıza çıkıyor. Klasik müzik severlere, yeni bir müzik kitabı almış arkadaşınıza ya da müzik eğitimi almaya başlamış bir sevdiğinize hediye edilebilecek bir kitap ayracıdır.

 

tuseli-plastik-kitap-ayraci

Tuşeli Plastik Kitap Ayracı

Plastikten yapılmış, dalgalı tuşeli, üzerinde nota motifleri bulunan sarı renkli kitap ayracı.

mozart-kitap-ayraci-2

Mozart Kitap Ayracı 2

Mozart portreli ve notalı, kurdeleli kitap ayracı.