Kumbara Hediye Etmek

Kumbaralar para biriktirmek için yapılmış, farklı şekillerde ve boyutlarda küçük kutulardır. Roma döneminden beri kullanıldığı bilinmektedir. Kumbara hem çocuklar için hem büyükler için kullanışlı bir eşyadır. Çocuklara para biriktirmeyi ve tutumlu olmayı öğretmek için kumbara hediyeleri tercih edilmelidir. Para kazanmanın oldukça zor, harcamanın ise bu kadar kolay olduğu günümüzde, tasarruflu olabilmek için kumbaralar iyi bir seçim olacaktır. Para biriktirmeyi keyifli hale getirmek için piyasada satılmakta olan bir çok ilginç kumbara modeli bulunmaktadır. Parayı sayanlardan tutun, attığınız parayı yiyen yaratık modellerine kadar bir çok ilginç kumbara modeli bulmak mümkün.

Kumbara Kime Hediye Edilir?

Kumbara hediye etmenin anlamı nedir? Bu kişiden kişiye göre değişir tabi ki. Bir çocuğa hediye olarak kumbara alıyorsanız bu onun para biriktirmeyi öğrenmesi için güzel bir yöntem olacaktır. Çocuklar harçlıklarını bitirmek yerine arttırmaya çalışıp, her gün birer ikişer bozuk para atarak kumbarasında birikim yapmayı öğrenebilirler. Arkadaşa ya da kardeşe alınan bir kumbara ona tutumlu olması gerektiği mesajını verecektir. Sevgiliye hediye olarak kumbara almak, onunla ileriye yönelik planlarınız olduğu ve şimdiden para biriktirmesi gerektiği anlamına gelebilir 🙂 . Öğretmenler tarafından başarılı öğrencilerine, anne baba tarafından çocuklarına, ya da doğum günü gibi özel günlerde arkadaşlara kumbara hediyeleri alınabilir.

Çocuklara Kumbara

Çocuklar her gördükleri şeyi almak isterler. Oyuncak, şeker, çikolata ve benzeri şeyler çocuklar için sürekli sahip olunma isteği uyandıran şeylerdir. Çocuklarınıza parasını tedbirli kullanmasını öğretmekte zorlanıyorsanız, ona kumbara hediyeleri arasından bir seçim yaparak, onu bütün parasını harcama huyundan bir nebze de olsa vazgeçirebilirsiniz.

 

İlginç Kumbara Hediyeleri

İşte sizi şaşırtacak, oha dedirtecek, bu kimin aklına gelmiş diyeceğiniz her biri ayrı bir ilginçlikte, yaratıcılık şaheseri kumbara hediyeleri:

 

kumbara hediyeleri

Kilitli Kasa Kumbara

İncele & Satın Al

Kilitli Kasa Kumbara

Madem para biriktiriyorum, kimse dokunmasın, kimse paramdan aşırmasın diyenler için özel üretilmiş çelik para kasası görünümünde bir kumbara hediyeleri seçeneği. Kumbaranın iki ayrı güvenlik yöntemi var. Bir tanesi anahtarları, bir tanesi ise şifre kombinasyonu. Anahtar ya da şifre ile açabilirsiniz. Ürünün farklı renkleri mevcut. Üst tarafında bozuk paraları içine atabilmeniz için küçük bir para giriş yeri var. Bu kumbaranın kapağının açılıp kapatılabilmesi sebebiyle aynı zamanda takı ya da aksesuarlarınızı saklamak için kasa olarak da kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Sihirli Kumbara

Sihirli Kumbara

İncele & Satın Al

Sihirli Kumbara

Bu kumbaranın özelliği içine attığınız parayı kaybediyor olması. Yani en azından kaybolmuş gibi gözüküyor. Optik yanılsama ile ile kumbaranın içi her zaman boşmuş gibi gözükür. Özellikle illüzyona ilgisi olan çocuklara hem para biriktirmesi hem de eğlenmesi için alınabilecek bir kumbara hediyeleri seçeneğidir. Üstelik fiyatı da oldukça makul.

 

 

 

 

Para Sayan Kumbara

Para Sayan Kumbara

İncele & Satın Al

Para Sayan Kumbara

Bu kumbara teknolojiden nasibini almış ilginç bir kumbara. İçine attığınız bozuk paraları algılıyor ve kaç para attığınızı sayabiliyor. Ayrıca bir hedef belirleyebiliyorsunuz. Örneğin, kumbarada 100 TL biriktiğinde size haber verecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Dış görünüşü kavanoza benzeyen bu kumbaranın bütün marifeti kapağında. Kapakta elektronik bir devre, LCD panel ve düğmeler mevcut. İçine attığınız bozuk paraları içindeki sensör aracılığı ile algılıyor ve kumbaraya attığınız para miktarını size gösteriyor. Kumbara 1000 TL ye (999,99 TL) ulaşınca ekranda FULL yazısı beliriyor. Kaç paranızın biriktiğini merak ettiğinizde parayı saymak yerine sadece üzerindeki düğmeye basıyorsunuz ve biriken para miktarını görebiliyorsunuz.

 

 

 

 

Para Yiyen Kumbara

Para Yiyen Kumbara

İncele & Satın Al

Para Yiyen Kumbara

Bu maymun suratlı kumbara pil ile çalışıyor. Ağzına para koyduğunuz zaman çiğnemeye başlıyor ve parayı yutuyor! Sırf bu kumbaranın para yiyişini görmek için defalarca bozuk paralarınızı içine atacaksınız. Bu kumbara ile para da kazanabilirsiniz. Nasıl mı? İş yerinizde masanızın üstüne koyun, insanların ilgisini çekecek ve soracaklardır. Siz de “bozuk para at ve ne olduğunu gör” diyerek onları içine para atmaya teşvik edebilirsiniz. Eee, tabi verilen para geri alınmaz! Hem de kumbaradan… Mümkün değil 🙂 Facebank adı verilen bu kumbara gerçekten eğlenceli ve birikim yapabilmek için güzel bir bahane.

 

 

 

 

Parayı Küçülten Kumbara

Parayı Küçülten Kumbara

İncele & Satın Al

Parayı Küçülten Kumbara

Bir ilginç kumbara modeli daha. Bu kumbara da illüzyon yapan bir kumbara. Üst tarafından içine attığınız bozuk para küçülerek alt taraftaki küpün içine düşüyor. Tabi ki içindeki mercekli yapı sayesinde para gerçekten küçülmüş gibi gözüküyor. Bu kumbara da özellikle çocukların çok hoşuna gidecek türden bir tanesi. Fiyatı da oldukça uygun.

 

 

 

 

Benzin Göstergeli Kumbara

Benzin Göstergeli Kumbara

İncele & Satın Al

Benzin Göstergeli Kumbara

Kumbara üzerindeki benzin göstergesi ile ne kadar paranız biriktiğini bileceksiniz. Kumbara içindeki para miktarı arttıkça, gösterge “full”e doğru hareket edecek. Para biriktirebilmek için sizi motive edecek güzel bir kumbara modeli. Özellikle araba almak için para biriktiriyorsanız, ya da bunun için para biriktirdiğini bildiğiniz bir yakınınız var ise ona alınabilir. Bozuk para biriktirerek araba mı alınır demeyin. Ne demişler? Damlaya damlaya göl olur. Haydi bakalım depoyu fulleyelim.

 

 

 

 

Labirent Kumbara

Labirent Kumbara

İncele & Satın Al

Labirent Kumbara

Bu kumbaranın özelliği labirent şeklinde olması. İçine attığınız paraları çıkartabilmek için önce içindeki demir bilyeyi labirentten çıkarmanız gerekiyor. Bu iş biraz uğraştırıcı olacaktır. Bu yüzden birikimlerinizi kolayca harcamanıza engel olacaktır. Eee, para biriktirmek kolay değil, harcamak da o kadar kolay olmamalı. Bu kumbara da sadece para değil, kişisel notlarınızı, ufak takılarınızı da saklayabilirsiniz. Farklı renkleri var.

 

 

 

 

Telefon Kulübesi Kumbara

Telefon Kulübesi Kumbara

İncele & Satın Al

Telefon Kulübesi Kumbara

Londra’nın meşhur telefon kulübelerinin kumbaraya dönmüş hali. Ne yapalım, cep telefonu o kadar yaygın ki artık kimse telefon kulübesine ihtiyaç duymuyor. Kumbarasını bari alalım, cep telefonuna çok masraf yapıyoruz, bari telefon kulübesinde para biriktirelim ki yeni çıkan akıllı telefonu alabilecek paramız olsun. Bu kırmızı telefon kulübesi şeklindeki kumbara ahşaptan üretilmiş ve pencereleri camdan yapılmış. Sadece bir kumbara olarak değil aynı zamanda evinizde ya da ofisinizde bir dekor olarak da kullanabilirsiniz. Parayı üst kısımdan atıyorsunuz ve alt tarafta parayı çıkarabilmek için bir kapak mevcut.

 

 

 

 

Radyo Şeklinde Kumbara

Radyo Şeklinde Kumbara

İncele & Satın Al

Radyo Şeklinde Kumbara

Hazır nostaljik telefon kulübelerinden bahsetmişken, nostaljik radyoları da anmış olalım. Bir zamanlar her evin vazgeçilmezi olan bu küçük kutu radyolar artık yerini bilgisayarlara, tabletlere ve cep telefonlarına bırakmış durumda. Yakın zamanda sadece antika değerinde olan radyolar evlerimizde kalacak. Zira her türlü elektronik cihazımız artık radyo çalabilir hale geldi. Her türlü derken abartı olduğunu düşünmeyin, bilgisayar, televizyon, çalar saat ve hatta buzdolabı bile (bir ara Vestel müzikçalarlı bir buzdolabı üretmişti) artık radyo çalıyor. Sizin büyüklerinizden kalan antik ya da nostaljik bir radyonuz yok ise o zaman bu radyo şeklinde kumbaradan alabilirsiniz. Radyo çalmasına gerek yok, her cihazımızda radyo zaten var, bu bari para biriktirsin, bir faydası dokunur 🙂

 

 

 

Nostaljik Telefon Kumbara

Nostaljik Telefon Kumbara

İncele & Satın Al

Nostaljik Telefon Şeklinde Kumbara

Hadi nostaljik temalardan devam edelim. Nostaljik telefon görünümlü bu kumbara hem dekor olarak kullanılabilir hem de kumbaralık görevini yerine getirebilir. Sert plastik malzemeden üretilmiş, alt kısmında paraları çıkarabileceğiniz bölmesi var.