Her burcun kendine has özellikleri vardır, bu özellikler insanların davranışlarından giyimlerine, tercihlerine ve ilgi alanlarına etki ederler. Hediye seçiminde sevgilinizin ya da hediye alacağınız kişinin karakteristik yapısını kestiremiyorsanız, ne tür bir hediyeden hoşnut kalacağına karar veremiyorsanız, burcuna göre hediye seçimi yapabilirsiniz. Her burca uygun alabileceğiniz hediye alternatiflerini burcun üzerine tıklayarak görebilirsiniz.

 

KOÇ

Koç burcu sıra dışı hediyelerden ve hemen kullanabilecekleri hediyelerden hoşlanır. Canlı renklerde bir giysi, isme özel bir kravat, kemer ya da cüzdan tercih edilebilir. Koç erkekleri arabalarına düşkün olur, otomobili için bir aksesuar, araç içinde kullanabileceği güzel bir ürün olabilir. Günlük hayatını kolaylaştırabilecek bir hediye de koç insanını mutlu edecektir. Buradan Koç burcuna alabileceğin hediyelere bakabilirsin.

BOĞA

Boğaları memnun etmek zordur, boğaya hediye seçimi yaparken çok iyi analiz yapmalısınız. Boğa kadınına güzel bir çikolata, hoş bir hediye sepeti ya da güzellik ile ilgili bir ürün alınabilir. Boğa erkekleri için ise kişiye özel cüzdan ya da çanta, kişiye özel şarap bardağı ya da ev için ahşap bir aksesuar tercih edilebilir.

İKİZLER

İkizler için en uygun hediyeler, rahatına düşkün ikizler insanının hayatını kolaylaştırabilecek birşeylerdir. Rahat bir kıyafet, hoş takılar ya da muzip hediyeler olabilir. İşte birkaç örnek burada.

YENGEÇ

Yengeç insanı duygusaldır ve evine düşkün olur. Hoş biblolar, şirin çerçeve ya da ahşap ürünler tarzı, evinde sabit kalan ve ona sizi hatırlatan bir hediye olabilir.

ASLAN

Aslanlar gösterişli ve havalı hediyelere bayılırlar. Marka kıyafetler, üzerinde onun adı işlenmiş dekor ya da kişisel bir ürün, pahalı elektronik aletlere bayılırlar. Sanatsal ürünler de aslanları cezbetmek için idealdir.

BAŞAK

Başak için pratik bir hediye, özellikle başak erkekleri için düzenli kişiliklerini memnun edebilecek, kalemlik, kartvizitlik, cd rafı gibi bir hediye ya da hoş bir parfüm tercih edilebilir. Başak kadınları kişisel bakımlarına düşkündür, bayanlar için kişisel bakım setleri, güzellik ürünleri tercih edilebilir.

TERAZİ

Teraziler zarif hediyeler severler, eski görünümlü, antika tarzı hediyeler de terazi için tercih edilebilir. Teraziler giyimlerine düşkündür.

AKREP

Akrepleri memnun etmek, onlara uygun hediye seçmek oldukça zordur. Akrep kadınına gece elbiseleri, sabahlık tarzı kırmızı ya da siyah bir kıyafet tercih edilebilir. Sıradışı ürünler de akrep insanını etkileyebilir. Örnekler için tıklayın.

YAY

Yay insanı , maceracı ve kıpır kıpır bir yapıdadır. Şaka içerikli hediyeler, eğlenceli masa oyunları, minik bir evcil hayvan, eğer bakabilecek bir ortamı yok ise şirin bir peluş da olabilir. Kıyafet alınacaksa koyu renkler tercih edilmelidir.

OĞLAK

Oğlaklar, sürekli ve uzun süreli kullanabilecekleri hediyelere bayılırlar. Ortamına göre uygun kıyafet seçimi onlar için önemlidir. Giysi almayı düşünüyorsan belirli günler için değil, devamlı giyebileceği bir kıyafet seçmelisin. Kahverenginin tonlarına bayılırlar. Fotoğraf albümü, hoş bir çerçeve ev içinde kullanılabilecek bir hediye olarak seçilebilir.

KOVA

Kovalar sıra dışı giyinmeyi sever, renk olarak alternatifiniz çok, beyaz, siyah, gri ya da mavi olabilir. Puzzle ya da zeka oyunları tarzında bir hediye kesinlikle hoşlarına gidecektir. Elektronik eşyalarda kova tarafından sevilen bir hediye olabilir.

BALIK

Balıklar hassastır, romantik hediyeler tam onlara göredir. Denizcilikle alakalı bir ürün, kahvesini yudumlayabileceği kişisel hazırlanmış bir kupa, ipekli iç çamaşırları tercih edilebilir.